sobota, 1 kwietnia 2017

Lego 71042 Silent Mary oraz 5 najlepszych zestawów z Piratów z Karaibów


"Yo, ho, all hands,
hoist the colours high.
Heave, ho, thieves and beggars,
never shall we die."

Właśnie dziś swoją sklepową premierę ma najnowszy zestaw Lego z piątej części Piratów z Karaibów - Zemsta Salazara (Dead Men Tell No Tales). 
Model numer 71042 nosi nazwę Silent Mary, składa się z 2294 elementów i możecie kupić go na stronie www.shop.lego.com w cenie 949,99 zł.

Jak widać z umieszczonej na pudełku kategorii wiekowej, zestaw jest przeznaczony dla nieco starszych sympatyków klocków. Ogromny model statku-wraku kapitana Salazara wyposażono w unoszony mechanicznie dziób, dwa rekiny-zombie, opadający maszt oraz aż 8 minifigurek.
Chyba sami przyznacie, że (nawet jeśli film okaże się rozczarowaniem) taki model na półce będzie robił ogromne wrażenie.

Lego nie po raz pierwszy zabiera nas do świata Piratów z Karaibów. Wiosną 2011 roku na rynku pojawiły się zestawy nawiązujące do czterech poprzednich filmów z serii. Dziś już prawie niedostępne, potrafią osiągać zawrotne ceny na Polskich i zagranicznych serwisach aukcyjnych (gdzie ich wartość zostaje pomnożona nawet kilkakrotnie!).
W związku z taką sytuacją, na otarcie łez postanowiłem wybrać pięć z nich, które w mojej opinii najlepiej oddają duch przygody i zabawy, które są tak charakterystyczne dla tych produkcji.
 
 
5. Isla de la Muerta (4181) - 152 elementy, 4 minifigurki.
 
Niewielki, ale jakże uroczy zestaw. Dzięki sprytnemu mechanizmowi odwracania skały w jaskini możemy odegrać jedną z kluczowych scen z pierwszego filmu w serii (Klątwa Czarnej Perły). Dodatkową atrakcją jest upiorna wersja Barbossy oraz dwustronna, pośmiertna twarz Jacka.


 
 
4. The Cannibal Escape (4182) - 279 elementów, 4 minifigurki.
 
Jedna ze śmieszniejszych scen ze Skrzyni Umarlaka, gdzie kanibale czcili Jacka jako bóstwo, lecz aby uwolnić jego ducha, musieli rytualnie spożyć jego ziemskie ciało (czy jakoś tak). ;-)
Klatka z kości, ognisko i świetny tron uzupełniają obraz tego udanego i bawialnego zestawu .


3. Whitecap Bay (4194) - 745 elementów, 6 minifigurek.
 
A cóż tu się nie dzieje! Syreny, łodzie, katapulta z siecią i eksplodująca latarnia dają tyle możliwości odtworzenia scen z filmu Na Nieznanych Wodach, że aż boli głowa. W tym zestawie brakuje już chyba tylko jakiegoś statku, ale w takiej sytuacji spójrzcie na miejsce 1 i 2.  
 2. The Black Pearl (4184) - 804 elementy, 6 minifigurek.
 
Ukochany statek kapitana Jacka Sparrowa. Czarne żagle, czarne burty i czarna flaga sprawiają, że każdy śmiałek popuści w spodnie, gdy ujrzy tę łajbę na horyzoncie. 
1. Queen Anne's Revenge (4195) - 1094 elementy, 9 minifigurek.
 
Strach przed Czarna Perłą to jeszcze nic, w porównaniu do Zemsty Królowej Anny, statku dowodzonego przez samego Czarnobrodego! Czy odważycie się wejść na pokład zdominowany przed załogę zombie? Jeśli tak, to być może uda się Wam skraść całusa córce kapitana i nie skończyć z obciętą głową? Uważaj, kości tych, którym się to nie udało, zdobią burty całej tej magicznej łajby! :-)
 

 
 
I to byłoby na tyle. Miłego układania i do zobaczenia w kinie!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz