piątek, 1 września 2017

Największy zestaw Lego w historii - 75192 Millennium Falcon UCS

Lego lubi zaskakiwać nie od dziś. Jednak niespodzianka, którą przygotowali dla nas tym razem, przekracza chyba wyobrażenia wszystkich fanów klocków oraz Gwiezdnych Wojen.
Oto już 1 października b.r. w sprzedaży na oficjalnej stronie sklepu  pojawi się ten wspaniały i niesamowity model ukochanego pojazdu z gwiezdnej sagi!

Millennium Falcon (Sokół Millennium) składa się z aż 7541 elementów, co czyni go największym zestawem Lego w historii!
Zbudowany model mierzy 84 cm (długość), 56 cm (szerokość) i 21 cm (wysokość). Niestety, cena zestawu jest nieco zaporowa. Aby postawić na półce w domu to unikalne dzieło, należy zapłacić za nie aż 3500 zł...
W skład tego gigantycznego zestawu wchodzi 7 klasycznych minifigurek (oraz 4 dodatkowe postacie), przedstawiających bohaterów klasycznej, jak i obecnej odsłony filmowego cyklu. 
Dodatkowo, za sprawą dołączonych elementów (m.in. dwie różne anteny) dostajemy możliwość upodobnienia modelu do jego wersji z Imperium Kontratakuje lub Przebudzenia Mocy.

Co tu dużo mówić, spójrzcie tylko na ogrom pudełka i resztę zdjęć gotowego modelu:
Aby w pełni zrozumieć ogrom modelu, spójrzcie jeszcze na poniższe zdjęcie, na którym w obliczu swego dzieła pozuje projektant Sokoła - Hans Burkhard Schlomer:

 
Choć model robi naprawdę kolosalne wrażenie, trochę żałuję, że przy tej ilości elementów (a tym bardziej cenie) nie otrzymaliśmy lepszego dostępu do wnętrza Sokoła. Kilka zdejmowanych paneli odsłaniających część pokładu to trochę za mało, aby w pełni docenić wewnętrzną potęgę statku Hana Solo.
Tak czy inaczej, całość prezentuje się naprawdę monumentalnie! Chyba nieprędko możemy spodziewać się czegoś, co przebije wielkość i dokładność wykonania powyższego zestawu. Choć spodziewałem się lepszego rozwiązania dostępu do wnętrza statku, i tak jestem pod jego wielkim wrażeniem!
A Wy? Zaczynacie już zbierać pieniążki?... ;-)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz