czwartek, 12 października 2017

RECENZJA: Lego DC Comics Super Heroes - Fantastyczny Przewodnik

Jeśli tak jak ja jesteście fanami Lego, zapewne ucieszy Was fakt, że w sprzedaży właśnie pojawiło się nowe wydawnictwo prezentujące serię DC Super Heroes.
Jak wiadomo, Lego już od 2006 roku rozpoczęło produkcję pierwszych zestawów z Batmanem, wreszcie przyszedł więc czas na pełne podsumowanie wszystkiego, czym firma uraczyła nas do tej pory. Co zatem można znaleźć w tym 96-stronicowym albumie?

Cavan Scott w  tym Fantastycznym Przewodniku  oprowadza czytelnika po klockowym świecie bohaterów DC Comics. Całość dzieli się na dwa obszerne działy - Superbohaterowie i Superzłoczyńcy. Znajdziemy tu informacje o postaciach, pojazdach, wydarzeniach i tajnych tożsamościach wszystkich bohaterów wydawnictwa, którzy zostali przeniesieni do klockowej formy. Wszystko zostało  podane w przystępny, kolorowy i wesoły sposób.

W  albumie poznacie dwie najważniejsze metropolie świata DC, porównacie siły i moce najważniejszych bohaterów, takich jak Flash, Superman, Batman, Green Arrow czy Aquaman. Dowiecie się dlaczego potrzebują oni pomocników oraz sprzymierzeńców, udacie się na planetę Krypton, a także zwiedzicie mroczne zaułki Azylu Arkham. Zrozumiecie dlaczego powstała Liga Sprawiedliwości, z kim kumplują się poszczególne postacie, a dodatkowo zapoznacie się z nieco mniej znanymi złoczyńcami, jak Brainiac czy Killer Moth.
Miłą atrakcją nie tylko dla najmłodszych będą zabawy, sprawdzające kto jest waszym alter ego lub jak nikczemni jesteście.
Wisienką na torcie jest w tym wydaniu limitowana figurka Wonder Woman z The New 52, niedostępna w żadnym innym zestawie Lego.


Muszę przyznać, że pomimo pierwszego,  nieco infantylnego wrażenia, Fantastyczny Przewodnik zrobił na mnie spore wrażenie ilością informacji w nim zawartych. Oczywiście, wszystkie fakty są podane w sposób zadowalający dla dzieciaków, ale ich szczegółowość i ilość naprawdę imponuje. Często bazują na wydarzeniach z komiksów jak i seriali oraz filmów, które mogliśmy oglądać w kinach i TV. Jeśli dodamy do tego fantastyczne zdjęcia figurek i zestawów, otrzymujemy pełny obraz tego niezwykłego albumu.


Jedynym mankamentem przewodnika jest wykorzystanie wyłącznie zdjęć promocyjnych zestawów i postaci Lego. Zabrakło tu trochę czegoś, co byłoby stworzone i dostępne wyłącznie w tym albumie. Chodzi mi o to, że pod względem wizualnym wydawnictwo nie zaoferowało mi niczego, czego już bym nie widział. Gdyby pokuszono się o rozszerzenie treści o dodatkowe konstrukcje czy grafiki, całość robiłaby pełniejsze wrażenie. A tak, jako dorosły czytelnik mam nieodparte wrażenie, że album jest w dużej części reklamą wszystkich wydanych dotychczas zestawów Lego. Pewnie dlatego też na końcu przewodnika zamieszczono indeks wszystkich zestawów, z których pochodzą zdjęcia.

Lego DC Super Heroes - Fantastyczny Przewodnik to wydawnictwo, na które z pewnością ostrzą sobie zęby kolekcjonerzy minifigurek (z powodu obecności ekskluzywnej wersji Wonder Woman), a dla wszystkich dzieciaków uwielbiających uniwersum DC będzie ono idealnym uzupełnieniem klockowych kolekcji i niezłym źródłem informacji o świecie ich ulubionych bohaterów.
Pomimo małego zgrzytu dotyczącego zawartości, gorąco Wam ten album polecam.

Moja ocena: 5/6.

Na koniec jeszcze małe porównanie Wonder Woman w wersji komiksowej z klockową:

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz