niedziela, 14 stycznia 2018

Lego Elves 2018

W 2018 roku Lego nie zapomniało o serii stworzonej specjalnie dla najmłodszych wielbicielek fantastki - Lego Elves. Jakiś czas temu pisałem o tej niezwykle barwnej kolekcji, przybliżając jej mitologię, a także typując swoje ulubione zestawy.

Co tym razem wydarzyło się w krainie Azari, Ferrana, Airy i Naidy? Co ponownie spotka Emily i Sophie Jones, dwie dziewczynki z naszego świata? Czy warto ponownie zainteresować się tą kolekcją zabawek?
Pozwólcie, że wprowadzę Was w najnowszą historię.


Czy zastanawialiście się kiedyś skąd pochodzi magia krainy Elvendale? Otóż istnieje ona za sprawą czterech niezwykłych istot: lwa ognia, lisa ziemi, wodnego żółwia oraz smoka powietrza. To one są jej podstawowym źródłem, a Elfy pełnią rolę ich wiernych strażników.
Niestety, jak to często bywa, niebezpieczeństwo pozostaje przyczajone w mroku. W bajkowej krainie nikt nawet nie przeczuwa, że zwierzęta żywiołów wkrótce staną się celem polowania pradawnego zła. 

Na ich moc czyha bowiem Noctura, mroczna wiedźma z Krainy Cienia, miejsca do tej pory ukrytego przed Elvendale. Do tego mrocznego świata dostać się można wyłącznie za pomocą tajemniczego portalu.
Przez ostatnie tysiąc lat Noctura cierpliwie knuła swoją zemstę, lecz teraz z pomocą swych złośliwych nietoperzych sług postanowiła dopaść i zniewolić wszystkie stworzenia żywiołów. Elfy próbowały z nią walczyć, lecz wiedźma podstępnie odebrała im moce. Od tej pory Elvendale stało się mrocznym, a co gorsza pozbawionym magii miejscem. 

Na szczęście Emily, Azari i reszcie przyjaciół udało się odnaleźć Lumię, tajemniczą Strażniczkę Światła. Jest ona jednym z najpotężniejszych Elfów. Lumia poprowadziła naszych bohaterów przez mroczny portal do Krainy Cienia, aby stoczyć najcięższą bitwę jaka kiedykolwiek miała miejsce. 
Czy uda im się ocalić zwierzęta i przywrócić magię do Elvendale bez względu na koszty?...
No cóż, teraz wszystko zależy od Waszej wyobraźni!


Wraz z tą niesamowitą historią idą w parze nowe zestawy, które w sklepach pojawią się już na wiosnę. Zobaczcie, czego już niedługo będą pragnąć wszystkie dziewczynki (i nie tylko) zakochane w dobrych, kreatywnych historiach fantasy.


Jaką historię z Elvendale opowiecie?... Tu wszystko zależy od Was!
Przyznam, że mi do gustu najbardziej przypadł zestaw prezentujący wieżę Noctury oraz lisa dosiadanego przez Farrana. Jest też on największy z wiosennej kolekcji! :-)

3 komentarze:

 1. Eee tam serial, Strażniczka Światła, zemsty knute w Krainie Cieni etc. Elementy w zestawach są przekozackie! Czaję się na 41190 oraz 41191! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem trochę do tyły z LEGO nowościami, nawet LEGO Ninjago jeszcze nie widziałam, także dopiero ostatnio dowiedziałam się o istnieniu takiej serii. :D A pewnie chciałabym coś takiego, kiedy byłam mała :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Seria Lego Elves istnieje już w sumie od czterech lat. Wpadaj tu częściej, zawsze staram się zaprezentować najciekawsze zestawy Lego związane z fantastyką. :-)

   Usuń