poniedziałek, 9 lipca 2018

Wakacyjne nowości dla najmłodszych od wydawnictwa AMEET

Dawno już minął czas, kiedy byłem dzieckiem, choć spora część kilkuletniego Ja wciąż tkwi w moim sercu (bez tego z pewnością nie mógłbym stale zachwycać się fantastyką, ani pisać tego bloga). W latach 80-tych ubiegłego wieku nie dane było zarówno mnie, ani moim rówieśnikom, poznawać zbyt wielu wydawnictw kierowanych specjalnie do nas. Oczywiście, były różne czasopisma, książeczki czy cykle wydawnicze, ale nigdy nie pojawiało się ich na rynku tak dużo jak dziś. Może to i dobrze, bo moi rodzice mieliby ze mną nie lada problem (a i tak mieli ich sporo), a ja sam zwariowałbym od przesytu wszelkiego dobra, na które zawsze byłem strasznie podatny (też tak mieliście?). Na szczęście, w dzisiejszych czasach, w zalewie różnorakich wydawnictw skierowanych dla młodych czytelników, pojawiają się też rzeczy interesujące, warte bliższego poznania. Kilka z takich tytułów omawiam poniżej. Być może część z nich zainteresuje Wasze, wyrastające na pełnoprawnych geeków, pociechy?


LEGO® DC COMICS SUPER HEROES. SZYBSZY NIŻ BŁYSKAWICA! 
LEGO® STAR WARS. ODLOTOWE STATKI


Zeszyty poświęcone Flashowi oraz bohaterom najnowszych odsłon Gwiezdnych wojen w wersji Lego to coś, czego bardzo brakowało w moich dziecięcych czasach. Po prostu uwielbiałem takie publikacje (pamiętacie Pomyśl i narysuj sześciolatku?), ponieważ łączyły w sobie kreatywność oraz rozwijanie pasji ilustracyjnej. A tu jest jeszcze lepiej! Krótkie komiksy, wszelkie łamigłówki (labirynty, znajdywanie różnic pomiędzy obrazkami, quizy czy zadania rysunkowe), a co najważniejsze - minifigurka Lego z postacią Flasha lub Poe Damerona, to coś, czego nie możecie sobie odmówić (to znaczy waszym dzieciom, oczywiście...)! W tym wszystkim ważne jest także, że za sprawą powyższych publikacji, dziecko może połączyć rodzącą się pasję z rozwojem intelektualnym. Dwie pieczenie na jednym ogniu, a całość podana na wesoło, kolorowo i z niesamowitym wyczuciem. Czegóż chcieć więcej?


LEGO® DC COMICS SUPER HEROES. WSTĄP DO LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI! NIEZBĘDNIK SUPERBOHATERA


Ten album, podobnie jak powyższe zeszyty, daje najmłodszym możliwość bardzo kreatywnej zabawy, ale robi to w bardziej kompleksowy sposób. Jak wskazuje sam tytuł, jest to niezbędnik, pozwalający nieletniemu Batmanowi, Supermanowi czy Aquamanowi stworzyć własną drużynę superbohaterów. A robi to, prowadząc czytelnika przez cały proces tej wielce skomplikowanej procedury. Od narysowania siebie samego jako superbohatera, poprzez wybór mocy, pseudonimu, spisu tajnych misji, aż po herb drużyny, projekt siedziby stowarzyszenia i zdjęcia wszystkich członków - od ilości zadań aż boli głowa. Lecz to jeszcze nie wszystko! Cały album przepełniają kolejne zadania kreatywne z rysunków, pomysłowości oraz spostrzegawczości. Na końcu publikacji znajdziecie też sześćdziesiąt superbohaterskich naklejek. Dla dzieciaków pozostających podczas wakacji w mieście, Wstąp do Ligi Sprawiedliwości! Niezbędnik superbohatera na pewno będzie czymś, co pozwoli ekscytująco zaplanować wolny czas. Wam natomiast, pozwoli złapać chwilę oddechu.


LEGO® STAR WARS. AKADEMIA SZTURMOWCÓW 


Ta książeczka jest polecana dla dzieci, które potrafią już czytać. Całość składa się z trzech krótkich opowiadań (autorstwa Ace'a Landersa), osadzonych w świecie nowych epizodów Gwiezdnych wojen. Jak możemy się z niej dowiedzieć, typowy dzień rekruta na szturmowca Najwyższego Porządku nie jest wcale wypełniony dyscypliną czy niezliczonymi wyrzeczeniami. To także świetna zabawa, choć czasem zdarzają się tu również bardziej dramatyczne momenty. W historyjkach pojawiają się stali bywalcy serii filmów - generał Hux, Kylo Ren oraz kapitan Phasma, ubarwiając swą obecnością opisane w tomiku przygody.
Oprócz interesującej treści, książeczka zawiera także imponującą ilość ilustracji, rewelacyjnie łącząc stylistykę Lego z dobrze znaną, gwiezdnowojenną treścią. Dla dzieci, którym jeszcze czytają rodzice, posłużą one za wizualizację poznawanych przygód. Dodatkową atrakcją jest też słowniczek pojęć, umieszczony na ostatnich stronach wydawnictwa. Pozwoli on Waszym milusińskim poszerzyć swoją wiedzę o takich istotnych pojęciach jak rycerze Ren, pole asteroid, Moc, stan nieważkości, hologram czy grawitacja.


Jak mogliście wywnioskować z powyższego tekstu, wakacyjne publikacje dla najmłodszych oferują moc wrażeń i kreatywnie spędzony czas. Z czystym sumieniem mogę polecić je również tym z Was, którzy ponad wszystko cenią dobrą zabawę swych pociech. I choć żal za utraconymi latami mojego własnego dzieciństwa jest teraz jeszcze większy, już cieszę się na myśl o tych 6/10-latkach, które sięgną po powyższe tytuły. To będzie bardzo trafny wybór.


Za udostępnienie tytułów do recenzji dziękuję wydawnictwu AMEET.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz