środa, 5 września 2018

Książeczki Lego® Jurassic World™ od wydawnictwa AMEET

Niespełna dwa miesiące temu prezentowałem letnie nowości wydawnictwa AMEET. Dziś zapraszam Was do zapoznania się z dwoma albumami, które z pewnością spodobają się najmłodszym fanom fantastyki i klocków Lego®.


LEGO® JURASSIC WORLD™. ALARM W DINOPARKU
LEGO® JURASSIC WORLD™. WYZWANIA Z NAKLEJKAMI. DINOODKRYCIA


Jestem pewien, że gdybym dziś miał te 6-10 lat, natychmiast oszalałbym na punkcie powyższych książeczek. Temat dinozaurów nie jest obcy żadnemu dzieciakowi, a możliwość rozwiązywania zadań związanych z ich historią (przedstawioną w filmie Jurassic World), jest bez wątpienia atrakcją samą w sobie. Jeśli dodamy do tego oprawę graficzną w wesołej stylistyce Lego®, uzyskamy pełen obraz powyższych łamigłówek. Oba wydawnictwa zawierają całkiem sporą liczbę zadań, które rozwiązuje się z pomocą pokaźnej ilości naklejek, zamieszczonych na ostatnich stronach każdego z nich. 

Wraz z Owenem, pełniącym rolę naszego przewodnika po prehistorycznym parku, najmłodsi doświadczą całej serii trudów i wyzwań związanych z przebywaniem wśród dinozaurów. Poznają zespół opieki nad tymi niebezpiecznymi gadami, wejdą do laboratorium gdzie zaprojektują ich wymyślne hybrydy, a także wezmą udział w pościgu za kilkoma zbiegłymi stworami. To jednak nie wszystkie atrakcje! Jest ich tu znacznie więcej i muszę przyznać, że część wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się to wydawać. Część z zamieszczonych zadań z pewnością zmusi dzieciaki do dłuższego główkowania, dzięki czemu przy świetnej zabawie rozwiną swoje zdolności kojarzenia faktów oraz logicznego myślenia.

Rodzicom na początek polecam wybrać tylko jeden z powyższych albumów. Jeśli Wasze pociechy zainteresują się tematem, wówczas można pomyśleć o zaopatrzeniu się w kolejny. Obie książeczki prezentują podobne zagadki, o dość zbliżonym poziomie trudności. Czuję jednak, że dzieciaki zachęcone ich zawartością, raczej nie poprzestaną na zabawie z jedną częścią. ;-)


Za udostępnienie albumów do recenzji dziękuję wydawnictwu AMEET.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz