piątek, 28 września 2018

Nowości dla najmłodszych od wydawnictwa AMEET

Wydawnictwo AMEET to chyba najlepszy wydawca publikacji Lego® dla najmłodszych. Niedawno na blogu opisywałem dwie książeczki z serii Lego® Jurassic World™, tymczasem ich nakładem ukazały się już kolejne, bardzo ciekawe pozycje. Znajdą w nich coś dla siebie zarówno młodociani fani Lego® Star Wars™, jak i Lego Ninjago®.


LEGO® STAR WARS,. GALAKTYCZNE STARCIA.
LEGO® NINJAGO®. WIELKIE STARCIE.


Podobnie jak w przypadku większości tego typu wydań, obie publikacje przeznaczone są dla dzieciaków powyżej szóstego roku życia. Zaprezentowane w nich zadania mogą stanowić spore wyzwanie dla młodszych dzieci, toteż warto mieć na względzie oznaczoną granicę wiekową przy podejmowaniu decyzji o sprezentowaniu takiej niespodzianki swoim pociechom.

Co znajdziemy w środku? W zależności od tytułu, wnętrze książeczek wypełniają starannie przygotowane (tak pod względem graficznym jak i rozrywkowym) wyzwania logiczne i manualne. A czegóż tu nie ma? Labirynty, malowanki, łączenie punktów, znajdywanie różnic pomiędzy obrazkami, logiczne łączenie rysunków... Na nudę nie będą narzekać nawet najbardziej oporne maluchy, a warto też zaznaczyć, że w książeczkach pomyślano też o wspólnej zabawie z rodzicami. Jeśli Wasze dzieci lubią słuchać jak im czytacie, w Lego® Ninjago®. Wielkie starcie znajdziecie ciekawe opowiadanie, natomiast w obu wydaniach zamieszczono również krótkie komiksy.

Oczywiście, obie książeczki nie byłyby tak atrakcyjne, gdyby nie dołączone do nich minifigurki Lego®. W okładce każdej z nich znajdziecie C-3PO lub Zane'a. Biorąc pod uwagę niską cenę tych wydawnictw, zdobycie postaci, które zazwyczaj występują w drogich zestawach, będzie atrakcją zarówno dla najmłodszych, jak i starszych kolekcjonerów minifigurek.

Obie publikacje są więc godne polecenia młodym sympatykom Lego® Star Wars oraz Lego® Ninjago®. Poprzez zabawę, połączoną z wykonywaniem atrakcyjnych zadań, z pewnością rozwiną umiejętności logicznego myślenia. Jestem też pewien, że świetna warstwa graficzna także sprawi im wiele radości.


Za udostępnienie tytułów do recenzji dziękuję wydawnictwu AMEET.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz