niedziela, 25 listopada 2018

Jesienne nowości dla najmłodszych od wydawnictwa AMEET

Wydawnictwo AMEET nie ustaje w rozpieszczaniu najmłodszych fanów klocków Lego i popularnych serii licencyjnych. Tej jesieni w księgarniach pojawiły się ich cztery nowe tytuły, które z pewnością zadowolą fanów kreatywnej fantastyki, magicznych opowieści oraz pasjonujących zadań. Przyjrzyjmy się dokładniej każdemu z nich.


LEGO® DC SUPER HEROES. JAK ZOSTAĆ SUPERBOHATEREM. MOJE TAJNE ZAPISKIKtóż nie chciałby być superbohaterem? Mieć niesamowite moce, latać ponad chmurami, pomagać słabszym i walczyć z czarnymi charakterami... Teraz już można! Za sprawą tej nowej książeczki Wasza pociecha zaplanuje, sprawdzi i oceni swoje potencjalne możliwości jako potężny obrońca świata. Przygotowano tu wszystko, co może przydać się małemu bohaterowi. Od nadania pseudonimu i mocy, poprzez rysunek zbroi, stworzenie własnej drużyny, ustalenie credo, po najważniejsze zadania oraz projekt magicznej broni. W trakcie zabawy z książeczką bez wątpienia przydadzą się dobre pomysły i chęć rysowania. Jeśli nie posiadacie opisywanego przeze mnie, dość podobnego tytułu - Lego DC Comics Super Heroes. Wstąp do Ligi Sprawiedliwości, ten nada się idealnie. Z okładki uśmiecha się do nas sam Superman, a jego minifigurka jest świetnym dodatkiem, który zawarto w tej książeczce.


LEGO® NINJAGO®. ŚCIGANIKolejna publikacja łączy w sobie to, co najlepsze - komiks, opowiadanie, ale przede wszystkim całkiem pokaźną ilość zadań do samodzielnego rozwiązywania. Wszystko jest powiązane tematycznie z wyprawą bohaterów Ninjago do tajemniczej krainy Oni. Czy Kai'owi, Cole'owi, Lloydowi i reszcie uda się pokonać złowrogi gang Synów Garmadona? W tej książeczce, przeznaczonej dla dzieciaków powyżej 7-go roku życia znajdziecie labirynty, logiczne układanki, odnajdywanie różnic, łączenie punktów i znacznie więcej! Nie od dziś wiadomo, że nauka najlepiej wchodzi do głowy przez zabawę, toteż powyższy tytuł bezsprzecznie nadaje się do treningu wszystkich młodych ninja. A na dodatek, pilni adepci sztuk walki ze wschodu staną się posiadaczami wyjątkowej minifigurki Łowcy Smoków. Oj, z tak wyposażonym zestawem raczej nie warto zadzierać, prawda? ;-)  


LEGO® NINJAGO®. POWRÓT GARMADONACzy potężny Lord Garmadon naprawdę zniknął? Jeśli tak, to czemu Ninjago City jest stale nękane przez niebezpieczny gang motocyklistów, zwanych Synami Garmadona? Czy to prawda, że szukają oni trzech starożytnych masek, aby uwolnić swego demonicznego władcę? Co zrobią uczniowie legendarnego Mistrza Wu? Odpowiedzi na te pytania możecie szukać w powyższej książce, napisanej przez Kate Howard i Sue Behrent. Przygoda, tajemnica i akcja - znajdziecie tu wszystko! Całość jest bogato i barwnie ilustrowana, a świetne rysunki wiernie oddają ducha zabawek Lego oraz serialu animowanego (na podstawie którego oparte jest to wydanie). Polecam je w szczególności dzieciakom, które w zadowalającym stopniu opanowały już zdolność czytania.


LEGO® NINJAGO®. GARMADON RZĄDZI!Ostatni tytuł, to chyba najciekawsza (z mojego punktu widzenia) pozycja w dzisiejszym wpisie. Najbardziej okazała (tak treściowo jak i pod względem objętości), stanowi pewnego rodzaju rozszerzenie książeczki opisanej powyżej. Co ciekawe, burzliwe wydarzenia z Ninjago City poznajemy tu poprzez narrację prowadzoną przez jednego z najważniejszych antagonistów serii. Księżniczka Harumi, znana niewielu jako Cisza, skrycie planuje wskrzeszenie swego wielkiego guru. To właśnie ona zbiera drużynę znaną jako Synowie Garmadona, jednocześnie kompletując informacje o trzech tajemniczych maskach. Cisza jest postacią zdeterminowaną i posiadającą swoje racje, pomimo tego, że działa w niegodziwej sprawie. Całość (spisana przez Tracey West w/g pomysłu T. Kalmara i T. Andreasena) utrzymana jest w formie osobistego pamiętnika, co nadaje treści bardzo osobliwy klimat. Znajdziemy tu również wycinki z gazet, plany łotrów działających razem z bohaterką oraz krótkie notatki. To naprawdę ciekawa, bogato ilustrowana pozycja, szkoda tylko, że kończy się w tak nieoczekiwanym momencie. Tą książkę polecam dzieciom nieco starszym, których w trakcie lektury nie wystraszy większa ilość stron.


Dla każdego coś dobrego - tak można w skrócie opisać zawartość zaprezentowanych powyżej wydań. Które z tytułów najbardziej przypadną do gustu Waszym pociechom? Wszystko zależy od tego, czy bardziej lubią logiczne łamigłówki, czy dobrą przygodową opowieść. Jak by na to nie patrzeć, każda warta jest zainteresowania. Mnie pozostaje tylko zazdrościć maluchom, że nie jestem już w ich wieku. Życie przed wejściem w dorosłość jest nie tylko prostsze, ale i znacznie barwniejsze. Zwłaszcza, jeśli ma się do dyspozycji literaturę tak inspirującą jak ta! :-)


Za udostępnienie tytułów do recenzji dziękuję wydawnictwu AMEET.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz