niedziela, 2 grudnia 2018

Drugie urodziny Skrzydeł Gryfa!


104 tygodnie, 730 dni, 17.520 godzin... Drodzy Czytelnicy, miło mi donieść, że od chwili założenia Skrzydeł Gryfa minęły już dwa lata! Ależ to szybko zleciało, prawda? Powołując stronę do życia, miałem na celu aktywne dzielenie się swymi pasjami z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Fantastyka prezentowana w komiksach, filmach czy książkach stanowiła ten element popkultury, który najbardziej przyciągał moją uwagę. Po cichu liczyłem, że mimo przepełnienia współczesnych mediów podobną tematyką, znajdzie się choć kilka osób, chcących dzielić ze mną wspólne upodobania. I chyba nam się udało, co potwierdza stale rosnąca liczba zainteresowanych fanpage'm bloga na facebooku (ponad 2 tys. osób) oraz średnia liczba odwiedzin witryny w ciągu miesiąca (około 3 tys. wyświetleń).

Przez te dwa lata na Skrzydłach Gryfa pojawiło się ponad 340 wpisów, z czego zdecydowaną większość stanowią moje subiektywne recenzje lub opinie. Udało mi się objąć patronatem trzy niesamowite tytuły wydawnicze (KlauniAberrations. Bestia się budzi i Sylwia Sylwester jest Niecałopełnista), a co niemniej ważne, nawiązałem stałą współpracę z kilkoma największymi wydawnictwami na naszym rynku (Egmont, Zysk i S-ka, Dom Wydawniczy Rebis, Non Stop Comics, AMEET). To waśnie dzięki tym kontaktom jestem w stanie regularnie przygotowywać dla Was interesujące materiały.

Nie bez znaczenia są również wywiady, których udzielili mi niezwykli pisarze. Wśród autorów, którzy zechcieli zamienić słowo ze Skrzydłami Gryfa znaleźli się Odys J. KorczyńskiGrzegorz Wielgus i Maria Krasowska. Zachęcam Was do przeczytania tych rozmów, jeśli jeszcze nie mieliście ku temu okazji. W miarę możliwości starałem się również relacjonować spotkania ze znanymi osobami (Brandon Sanderson, Magdalena Kania i Maciek Kur) oraz przybliżać ważne, ogólnokrajowe imprezy (Warszawskie Targi Książki i Komiksowa Warszawa 2018).

Kończąc to małe podsumowanie, chciałbym podziękować Wam, że nadal ze mną jesteście. Mam nadzieję dalej rozwijać Skrzydła Gryfa, dostarczając rzetelnej informacji i rozrywki, która jeszcze bardziej scementuje nasze zainteresowania. Nikt dokładnie nie wie co przyniesie przyszłość, ja natomiast jestem pewien, że nadal chcę dla Was pisać. I będę to robił tak długo, jak długo zechcecie to czytać. ;-)

rys. Jim Nelson

A na koniec niespodzianka! W celu należytego uczczenia drugich urodzin bloga, zapraszam Was wszystkich na facebook'owy konkurs, w którym do wygrania są dwa egzemplarze najnowszej powieści George'a R. R. Martina - Ogień i Krew cz. 1. Książki ufundowało zaprzyjaźnione z nami wydawnictwo Zysk i S-ka. Wszelkich informacji szukajcie w poście przypiętym na górze naszej facebook'owej strony. :-)


Ps. Na koniec wielkie podziękowania składam mojej ukochanej żonie Monisi. Bez niej Skrzydła Gryfa nie wyglądałyby tak jak teraz. :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz