poniedziałek, 14 stycznia 2019

Coś dla młodziaków (i nie tylko!), czyli nowe tytuły od AMEET

Co jakiś czas zamieszczam na blogu interesujące tytuły od wydawnictwa AMEET. Nie inaczej będzie i w tym miesiącu! Sądzę, że warto spojrzeć na ich kilka nowych publikacji, tym bardziej, że są one kierowane do młodszych sympatyków fantastyki oraz niezastąpionych klocków Lego. :-)


LEGO® STAR WARS™. GWIEZDNE ROZGRYWKI


Książeczek z tej serii chyba nie muszę nikomu bliżej przedstawiać. Omawiałem je na Skrzydłach Gryfa już wiele razy (choćby tu czy tu). Uważam jednak, że należy skorzystać z każdej okazji umożliwiającej przyjrzenie się nowemu numerowi. W tym wydaniu treść Gwiezdnych rozgrywek skupia się na wydarzeniach z VII i VIII epizodu, lecz wciągające atrakcje znajdą też wielbiciele Powrotu Jedi czy Nowej nadziei. I jak zwykle będzie co czytać i co rozwiązywać! Dobry nastrój obiecuje już żartobliwy, rysunkowy wstęp z pierwszej strony, a kolejne kartki obfitują w pasjonujące łamigłówki, labirynty i malowanki (a także krótki komiks!). W książeczkach z serii niezmiennie ujmują mnie wspaniałe ilustracje, przez które zawsze trochę żałuję, że nie mam już siedmiu lat. Wisienką na torcie dla każdego młodego legomaniaka będzie figurka niezawodnego robota R2-D2, którego towarzystwo na pewno doda odwagi przy samodzielnym rozwiązywaniu zadań. Bardzo polecam.LEGO® NINJAGO®. ZESTAW KSIĄŻEK Z KLOCKAMI LEGO®


Co może kryć w sobie tajemnicze, metalowe pudełko z wizerunkiem Kaia? Nikt nie wie tego na pewno, lecz pamiętajcie, że otwieracie je wyłącznie na własną odpowiedzialność! Jeśli jesteście dzielnymi wojownikami Ninja, na pewno moje słowa Was nie powstrzymają. I chyba dobrze, bo wówczas stracilibyście kawał niezłej zabawy! Wewnątrz szkatułki znajdziecie dwie kolorowe książeczki oraz mały woreczek z klockami. Pierwsza z nich, Czytaj, twórz, baw się zabierze Was w świat opowiadań i komiksów (także takich, których treść będziecie musieli wymyślić sami), a druga, Projekt: Ninja! zachęci do rysowania, projektowania i malowania niesamowitej krainy Ninjago. To jednak nie wszystko, bo jak wcześniej wspomniałem, do pudełka dołączono specjalną minifigurkę Wojownika Cynobru. Teraz specjalna misja Ninja będzie wreszcie kompletna. Ruszajcie na ratunek potrzebującym i niech ogranicza Was tylko własna wyobraźnia!

  

STAR WARS™. GWIEZDNE QUIZY


Ostatnia z dzisiejszych nowości przeznaczona jest dla nieco starszych fanów Gwiezdnych wojen. Sądzicie, że wiecie wszystko na temat swoich ulubionych filmów? Jeśli tak, to być może musicie zadać sobie to pytanie jeszcze raz! W niewielkim, tekturowym pudełeczku znajduje się dwadzieścia obustronnych kart z pytaniami, które podzielono na cztery grupy tematyczne (bohaterowie i stworzenia, miejsca i planety, statki i pojazdy, wydarzenia) oraz cztery niebagatelne poziomy trudności. Teraz będziecie mogli sprawdzić sami siebie, a także wszystkich swoich znajomych, przekonując się ostatecznie jak wielka jest Wasza znajomość Mocy. Gra daje możliwość korzystania ze swych zasobów aż pięciu uczestnikom, ale zabawa może być przeznaczona także dla tylko jednej osoby. I choć taka zgadywanka może wydać się niektórym z Was nazbyt łatwa (czy niezbyt poważna), wiedzcie, że ja sam przeglądając karty, złapałem się na nieznajomości odpowiedzi na kilka z trudniejszych pytań! Jeśli więc na najbliższej domówce jakimś cudem zabraknie Wam tematów do rozmów, sięgnijcie po Star Wars™. Gwiezdne quizy. Dobra zabawa gwarantowana!Za udostępnienie tytułów do recenzji dziękuję wydawnictwu AMEET.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz