piątek, 4 stycznia 2019

Lego 70840 - Witajcie w Apokalipsburgu!

Wygląda na to, że na 2019 rok Lego szykuje dla swych fanów nie lada uderzenie! W kwietniu czekają nas unikalne zestawy z okazji 20-lecia kooperacji z marką Star Wars, a już na początku lutego do kin wkracza kontynuacja kultowej animacji Lego przygoda (The Lego Movie), zatytułowana The Lego Movie 2: The Second Part. W sprzedaży znalazły się już całkiem udane modele pojazdów z tego filmu, jednak wygląda na to, że najlepsze dopiero przed nami!


1 lutego b.r. na stronie oficjalnego sklepu Lego pojawi się imponujący model 70840 - Witajcie w Apokalipsburgu! Ten gigantyczny zestaw składa się z prawie 3.200 elementów i zawiera aż 12 minifigurek. To jednak nie wszystko, ponieważ złożone miasto ma aż 52 cm wysokości, 49 szerokości i 33 cm głębokości. Nieźle, prawda? Co równie ciekawe, w zestawie wykorzystano pełen potencjał budowli Lego, dzięki czemu postapokaliptyczna makieta wygląda dobrze i jest w pełni funkcjonalna z każdej strony (sprawdźcie w linku powyżej, jakie atrakcje kryje w sobie cała metropolia!). Całość nawiązuje oczywiście do rodzinnego miasta Emmeta, które z pewnych przyczyn (oglądający poprzedni film mogą się domyślać) obróciło się w perzynę. Genialnego pomysłu dopełnia imponujący wizerunek Statuy Wolności, stanowiącej najważniejszy element budowli.

Za przyjemność posiadania tego jednego z najciekawszych modeli Lego ostatnich lat, trzeba będzie zapłacić 1300 zł. Choć jest to niezły kawał grosza, muszę przyznać, że przy tej ilości elementów nie wygląda to na cenę przesadnie wyśrubowaną. Kto kupuje? :-)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz