piątek, 15 lutego 2019

Nowości The Lego Movie 2 i Harry Potter od wydawnictwa AMEET

Firma Lego robi wszystko co w jej mocy, abyśmy po wyjściu z kina nie zapomnieli o jej produktach. Półki sklepowe uginają się więc od niezliczonej wprost ilości tematycznych zestawów z filmu Lego Przygoda 2, a księgarnie i saloniki prasowe zalała fala nowych magazynów z najróżniejszymi łamigłówkami. Jeśli dodamy do tego informację, że od strony wydawniczej za te publikacje odpowiada AMEET, od razu możemy być pewni, że (przynajmniej w większości) cena za produkt będzie adekwatna do jakości. Czego więc można spodziewać się po nowych książeczkach z filmu? Zapraszam na mój krótki przewodnik po aktualnym, klockowo-czytelniczym temacie.


THE LEGO® MOVIE 2™. WITAJ W MOIM ŚWIECIE

THE LEGO® MOVIE 2™. WYZWANIA Z NAKLEJKAMI: NAKLEJKOWA INWAZJA

THE LEGO® MOVIE 2™. KOSMICZNY DUET

  
Te trzy albumy to prawdziwy raj dla młodych rozwiązywaczy łamigłówek i wielbicieli naklejkowych wyzwań. Znajdziecie tu wszystko, co Wasze pociechy lubią najbardziej! Labirynty, łączenie punktów, odnajdywanie różnic pomiędzy obrazkami, dopasowywanie fragmentów ilustracji, komiksy, a nawet wyzwania związane z tworzeniem własnych wersji najróżniejszych bohaterów. Wszystko podane w bardzo przejrzysty i atrakcyjny sposób za pomocą fantastycznych rysunków ze świata Lego. Niewątpliwie największą atrakcją (obok 500 naklejek w Wyzwaniach z naklejkami) będą tu zestawy klocków, dołączone do dwóch z powyższych wydań. Za pomocą jednego z nich złożycie aż trzy wersje Królowej Wisimi I'Powiewa (czyli niezwykłej władczyni kreatywności), a drugi przyniesie niezłomną postać Rexa Niebezpiecznika. Warto także zaznaczyć, że minifigurkę Rexa wyposażono w szybkostrzelny blaster, a Królową możecie w każdej chwili przebudować tak, jak uznacie to za najciekawsze.
THE LEGO® MOVIE 2™. OPOWIEŚĆ FILMOWA


Ta 168-stronicowa książka nie jest niczym innym, jak zwyczajną adaptacją filmu Lego Przygoda 2. Napisana na podstawie oryginalnego scenariusza do tej produkcji (autorstwa Phila Lorda, Christophera Millera i Matthew Fogela) przez utalentowaną Kate Howard, stanowi idealną okazję do powrotu w świat magicznych krain Lego. Można czytać ją nawet od razu po wyjściu z kina! Niestety, w powyższej publikacji jest też pewien zgrzyt. Choćbyście nie wiem jak mocno szukali, w książeczce nie znajdziecie żadnych ilustracji... Trochę to dziwne, bo przecież wszelkie rysunki są właśnie tym, co przyciąga do tego typu publikacji czytające (lub nie) dzieciaki. Dla mnie decyzja zachodniego wydawcy jest co najmniej niezrozumiała, sądzę jednak, że z tą opowieścią spokojnie będą mogli zapoznawać swych najmłodszych ci rodzice, którzy zazwyczaj czytają im do snu. Wtedy brak obrazków nie powinien stanowić żadnego problemu.


LEGO® HARRY POTTER™. WITAJ W HOGWARCIE


Na koniec czas na kolejną z tzw. activity books, czyli publikacji prezentujących najróżniejsze zadania i łamigłówki dla najmłodszych. I choć ten magazyn jest merytorycznie podobny do trzech opisywanych na początku tego tekstu, warto w nim zwrócić uwagę na bardzo pożądaną przez dzieciaki minifigurkę Harry'ego Pottera, dołączoną do tego zestawu. Za sprawą interesującego gadżetu Wasi milusińscy będą mieli okazję zdobyć postać swego ulubionego czarodzieja, ale również wyposażyć go w magiczną różdżkę (aż 2 sztuki), miotłę (Nimbus 2000), gazetę (Prorok Codzienny), a nawet sowę Hedwigę! Sporo tego prawda? Reszty radości przyniesie dzieciakom rozwiązywanie magicznych zadań, które z pewnością pomogą im rozwijać się kreatywnie. Jest zatem z czego wybierać, a jedyny problem w sklepie może polegać na decyzji, który tytuł sprezentować Waszemu dziecku. A może najlepiej rozwiązać tę kwestię zabierając swą pociechę do sklepu i po prostu kupić mu wszystkie? ;-)  


Za udostępnienie tytułów do recenzji dziękuję wydawnictwu AMEET.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz