środa, 17 kwietnia 2019

Wiosenne nowości od wydawnictwa AMEET

Wydawnictwo AMEET nie ustaje w rozpieszczaniu najmłodszych sympatyków fantastyki, regularnie wydając coraz to nowsze tytuły książkowe spod marki Lego. Tym razem przyglądam się czterem tytułom powiązanym z seriami i filmami The Lego Movie 2, Jurassic World, Star Wars oraz Ninjago.


THE LEGO® MOVIE 2™. EMMET RADZI JAK BYĆ FAJNYM


Wyposażona w twardą oprawę książeczka, z wielce pożądaną minifigurką Emmeta (oraz jego ukochanej roślinki), przynosi atrakcje dla dużych i małych sympatyków filmu The Lego Movie 2: The Second Part (Lego Przygoda 2). Co w niej znajdziemy? Naprawdę sporo, na wstępie należy jednak zaznaczyć, że zawartość tytułu wypełniają najrozmaitsze zagadnienia, głównie poszerzające świat filmu. Całość podzielono na osiem różnorodnych działów, w których nasz tytułowy bohater tłumaczy m.in. jak przetrwać w Apokalipsburgu, jak być twardym, jak zmienić się na lepsze oraz jak budować przyszłość. Tak zarysowana klasyfikacja służy do ponownego przedstawienia historii filmowej, lecz w całkowicie nieoczekiwany sposób. Znajdziemy tu sporo specyficznego humoru, dowiemy się co nieco o przeszłości postaci, a także jak radzić sobie z określonymi sytuacjami w życiu. Nie ma co martwić się o pozostałych bohaterów, ponieważ każdy z nich (Batman, Lucy, Benek) dostanie swoje pięć minut. Warto jeszcze raz zaznaczyć, że nie jest to książeczka wyłącznie dla najmłodszych. Sądzę, że każdy fan produkcji Lego znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Tym bardziej, że język którym posługuje się Emmet nie jest ani trochę infantylny. Całości dopełnia olbrzymia ilość fotosów z Lego Przygoda 2, które wspaniale współgrają z prezentowaną treścią. The Lego® Movie 2™. Emmet radzi jak być fajnym to chyba najciekawsza publikacja nawiązująca do tego filmu na naszym rynku.


LEGO® JURASSIC WORLD™. NA TROPIE DINOZAURÓW

LEGO® NINJAGO®. ULUBIENI WROGOWIE

LEGO® STAR WARS™. PRZYGODY SZTURMOWCÓW


Na drugi rzut idą trzy książeczki, które są zapewne dobrze znane stałym czytelnikom bloga. Zadania logiczne (labirynty, łączenie punktów, odnajdywanie różnic, kreatywne malowanie), opowiadania, komiksy oraz popularna minifigurka w zestawie, czynią z powyższych tytułów rzecz dla młodego konstruktora zwyczajnie niezbędną. Przez zabawę do wiedzy, za sprawą świetnie zilustrowanych zadań, dzieciaki z pasją będą rozwiązywać wszelkie zagadki, nieświadomie ćwicząc umysł w logicznym i kreatywnym myśleniu. A to da rodzicom chwilkę odpoczynku, co obu stronom z pewnością wyjdzie na dobre. Do tego popularni bohaterowie w klockowych wersjach, czyli coś co chyba zawsze będzie na czasie. Niska cena wydań jest również niebagatelnym czynnikiem. Nie po raz pierwszy - polecam.Informacje o nowościach i zapowiedziach znajdziecie zawsze na stronie wydawnictwa AMEET


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz